Luneau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luneau
Komunë
Vendndodhja
Luneau is located in Franca
Luneau
Luneau
46°21′48″V 3°57′06″L / 46.363333333333°V 3.9516666666667°L / 46.363333333333; 3.9516666666667Koordinatat: 46°21′48″V 3°57′06″L / 46.363333333333°V 3.9516666666667°L / 46.363333333333; 3.9516666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.27 km2
Popullsia 291 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03154


Luneau është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Luneau ka një popullsi prej 291 banorë dhe sipërfaqe 27.27 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Luneau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale