Lurcy-Lévis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lurcy-Lévis
Komunë
noform
Pamje nga Lurcy-Lévis
Stema_figura
Vendndodhja
Lurcy-Lévis is located in Franca
Lurcy-Lévis
Lurcy-Lévis
46°43′47″V 2°56′18″L / 46.729722222222°V 2.9383333333333°L / 46.729722222222; 2.9383333333333Koordinatat: 46°43′47″V 2°56′18″L / 46.729722222222°V 2.9383333333333°L / 46.729722222222; 2.9383333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.42 km2
Popullsia 1963 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03320
INSEE 03155


Lurcy-Lévis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lurcy-Lévis ka një popullsi prej 1963 banorë dhe sipërfaqe 71.42 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lurcy-Lévis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale