Lyas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lyas
Komunë
noform
Pamje nga Lyas
Vendndodhja
Lyas is located in Franca
Lyas
Lyas
44°44′22″V 4°35′59″L / 44.739444444444°V 4.5997222222222°L / 44.739444444444; 4.5997222222222Koordinatat: 44°44′22″V 4°35′59″L / 44.739444444444°V 4.5997222222222°L / 44.739444444444; 4.5997222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.95 km2
Popullsia 586 banorë
Dendësia 74 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07146

Lyas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lyas ka një popullsi prej 586 banorë dhe sipërfaqe 7.95 km², me një dendësi prej 74 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lyas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale