Mézilhac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mézilhac
Komunë
noform
Pamje nga Mézilhac
Vendndodhja
Mézilhac is located in Franca
Mézilhac
Mézilhac
44°48′29″V 4°21′07″L / 44.808055555556°V 4.3519444444444°L / 44.808055555556; 4.3519444444444Koordinatat: 44°48′29″V 4°21′07″L / 44.808055555556°V 4.3519444444444°L / 44.808055555556; 4.3519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.66 km2
Popullsia 97 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07530
INSEE 07158

Mézilhac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mézilhac ka një popullsi prej 97 banorë dhe sipërfaqe 26.66 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mézilhac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale