Magnet, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Magnet
Komunë
noform
Pamje nga Magnet
Stema_figura
Vendndodhja
Magnet is located in Franca
Magnet
Magnet
46°12′46″V 3°30′14″L / 46.212777777778°V 3.5038888888889°L / 46.212777777778; 3.5038888888889Koordinatat: 46°12′46″V 3°30′14″L / 46.212777777778°V 3.5038888888889°L / 46.212777777778; 3.5038888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.72 km2
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Popullsia 935 banorë
Dendësia 74 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03260
INSEE 03157


Magnet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Magnet ka një popullsi prej 935 banorë dhe sipërfaqe 12.72 km², me një dendësi prej 74 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Magnet (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale