Maillet, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Maillet, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Maillet shiko Maillet, Indre.


Maillet
Komunë
Vendndodhja
Maillet is located in Franca
Maillet
Maillet
46°28′44″V 2°39′07″L / 46.478888888889°V 2.6519444444444°L / 46.478888888889; 2.6519444444444Koordinatat: 46°28′44″V 2°39′07″L / 46.478888888889°V 2.6519444444444°L / 46.478888888889; 2.6519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.61 km2
Popullsia 344 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03158


Maillet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Maillet ka një popullsi prej 344 banorë dhe sipërfaqe 26.61 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Maillet (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale