Maja e Arnenit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
maja e Arnenit
Harta që tregon vendndodhjen e maja e Arnenit
Harta që tregon vendndodhjen e maja e Arnenit
Koordinatat 42°11′7.73″V 20°57′44.81″L / 42.1854806°V 20.9624472°L / 42.1854806; 20.9624472Koordinatat: 42°11′7.73″V 20°57′44.81″L / 42.1854806°V 20.9624472°L / 42.1854806; 20.9624472
Shteti Kosova Kosova
Qarku Qarku i Prizrenit
Sipërfaqja 30 ha
Krijimi 1960

maja e Arnenit është një rezervat strikt i natyrës, i shpallur në vitin 1960, dhe gjendet në Prevallë, në Rajonin e Prizrenit, Kosovë.[1] maja e Arnenit ka një sipërfaqe prej 30 ha.

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "RAPORT PËR GJENDJEN E NATYRËS 2010 - 2014" (PDF). ammk-rks.net. Prizren: MINISTRIA E MJEDISIT DHE PLANIFIKIMIT HAPESINOR. 2015. Marrë më 10 qershor 2016.