Malarce-sur-la-Thines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malarce-sur-la-Thines
Komunë
noform
Pamje nga Malarce-sur-la-Thines
Vendndodhja
Malarce-sur-la-Thines is located in Franca
Malarce-sur-la-Thines
Malarce-sur-la-Thines
44°26′45″V 4°04′20″L / 44.445833333333°V 4.0722222222222°L / 44.445833333333; 4.0722222222222Koordinatat: 44°26′45″V 4°04′20″L / 44.445833333333°V 4.0722222222222°L / 44.445833333333; 4.0722222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.34 km2
Popullsia 234 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07140
INSEE 07147
Faqja Zyrtare http://www.malarce-sur-la-thines.com


Malarce-sur-la-Thines është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Malarce-sur-la-Thines ka një popullsi prej 234 banorë dhe sipërfaqe 37.34 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Malarce-sur-la-Thines – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale