Malbosc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malbosc
Komunë
noform
Pamje nga Malbosc
Vendndodhja
Malbosc is located in Franca
Malbosc
Malbosc
44°20′45″V 4°04′22″L / 44.345833333333°V 4.0727777777778°L / 44.345833333333; 4.0727777777778Koordinatat: 44°20′45″V 4°04′22″L / 44.345833333333°V 4.0727777777778°L / 44.345833333333; 4.0727777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.43 km2
Popullsia 147 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07140
INSEE 07148
Faqja Zyrtare http://www.malbosc.net/


Malbosc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Malbosc ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 21.43 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Malbosc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale