Malicorne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malicorne
Komunë
noform
Pamje nga Malicorne
Stema_figura
Vendndodhja
Malicorne is located in Franca
Malicorne
Malicorne
46°18′06″V 2°46′56″L / 46.301666666667°V 2.7822222222222°L / 46.301666666667; 2.7822222222222Koordinatat: 46°18′06″V 2°46′56″L / 46.301666666667°V 2.7822222222222°L / 46.301666666667; 2.7822222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.84 km2
Popullsia 825 banorë
Dendësia 70 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03600
INSEE 03159


Malicorne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Malicorne ka një popullsi prej 825 banorë dhe sipërfaqe 11.84 km², me një dendësi prej 70 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Malicorne (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale