Malicorne, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Malicorne, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Malicorne shiko Malicorne, Yonne.


Malicorne
Komunë
noform
Pamje nga Malicorne
Stema_figura
Vendndodhja
Malicorne is located in Franca
Malicorne
Malicorne
46°18′06″V 2°46′56″L / 46.301666666667°V 2.7822222222222°L / 46.301666666667; 2.7822222222222Koordinatat: 46°18′06″V 2°46′56″L / 46.301666666667°V 2.7822222222222°L / 46.301666666667; 2.7822222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.84 km2
Popullsia 825 banorë
Dendësia 70 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03600
INSEE 03159


Malicorne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Malicorne ka një popullsi prej 825 banorë dhe sipërfaqe 11.84 km², me një dendësi prej 70 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Malicorne (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale