Marcenat, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Marcenat, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Marcenat shiko Marcenat, Cantal.


Marcenat
Komunë
noform
Pamje nga Marcenat
Stema_figura
Vendndodhja
Marcenat is located in Franca
Marcenat
Marcenat
46°14′05″V 3°23′45″L / 46.234722222222°V 3.3958333333333°L / 46.234722222222; 3.3958333333333Koordinatat: 46°14′05″V 3°23′45″L / 46.234722222222°V 3.3958333333333°L / 46.234722222222; 3.3958333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.07 km2
Popullsia 373 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03260
INSEE 03160


Marcenat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Marcenat ka një popullsi prej 373 banorë dhe sipërfaqe 18.07 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marcenat (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale