Marcillat-en-Combraille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marcillat-en-Combraille
Komunë
noform
Pamje nga Marcillat-en-Combraille
Stema_figura
Vendndodhja
Marcillat-en-Combraille is located in Franca
Marcillat-en-Combraille
Marcillat-en-Combraille
46°10′02″V 2°38′00″L / 46.167222222222°V 2.6333333333333°L / 46.167222222222; 2.6333333333333Koordinatat: 46°10′02″V 2°38′00″L / 46.167222222222°V 2.6333333333333°L / 46.167222222222; 2.6333333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.21 km2
Popullsia 894 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03420
INSEE 03161
Faqja Zyrtare http://www.mairie-marcillatcombraille.fr


Marcillat-en-Combraille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Marcillat-en-Combraille ka një popullsi prej 894 banorë dhe sipërfaqe 35.21 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marcillat-en-Combraille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale