Marcols-les-Eaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marcols-les-Eaux
Komunë
noform
Pamje nga Marcols-les-Eaux
Vendndodhja
Marcols-les-Eaux is located in Franca
Marcols-les-Eaux
Marcols-les-Eaux
44°48′54″V 4°23′58″L / 44.815°V 4.3994444444444°L / 44.815; 4.3994444444444Koordinatat: 44°48′54″V 4°23′58″L / 44.815°V 4.3994444444444°L / 44.815; 4.3994444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16 km2
Popullsia 310 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07190
INSEE 07149


Marcols-les-Eaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Marcols-les-Eaux ka një popullsi prej 310 banorë dhe sipërfaqe 16 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marcols-les-Eaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale