Mariac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mariac
Komunë
noform
Pamje nga Mariac
Vendndodhja
Mariac is located in Franca
Mariac
Mariac
44°53′01″V 4°22′03″L / 44.883611111111°V 4.3675°L / 44.883611111111; 4.3675Koordinatat: 44°53′01″V 4°22′03″L / 44.883611111111°V 4.3675°L / 44.883611111111; 4.3675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.39 km2
Popullsia 628 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07150
Faqja Zyrtare http://www.mariac.fr


Mariac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mariac ka një popullsi prej 628 banorë dhe sipërfaqe 16.39 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mariac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale