Mario Haas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mario Haas
Të dhënat personale
Emri i plotëMario Haas
Data e lindjes (1974-09-16) 16 Shtator, 1974 (47 vjeç)
Vendi i lindjesGraz, Austria
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992-1999Sturm Graz
1999-2000Strasbourg
2001-2005Sturm Graz
2005-2006JEF United Chiba
2007-2012Sturm Graz
Ekipi kombëtar
1996–2007Australia43(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mario Haas (lindur më 16 Shtator 1974) është një ish-futbollist austriak.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin austriak ka luajtur 43 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja austriake
Vite Ndeshje Gola
1996 1 0
1997 0 0
1998 10 2
1999 4 0
2000 1 0
2001 7 0
2002 0 0
2003 8 4
2004 6 1
2005 3 0
2006 0 0
2007 3 0
Gjithsej 43 7

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]