Mariol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mariol
Qytet
Vendndodhja
Mariol is located in Franca
Mariol
Mariol
46°01′14″V 3°29′49″L / 46.020555555556°V 3.4969444444444°L / 46.020555555556; 3.4969444444444Koordinatat: 46°01′14″V 3°29′49″L / 46.020555555556°V 3.4969444444444°L / 46.020555555556; 3.4969444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.41 km2
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03163
Faqja Zyrtare http://www.ville-mariol.fr


Mariol është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mariol ka një popullsi prej 771 banorë dhe sipërfaqe 9.41 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mariol – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale