Mauves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mauves
Komunë
noform
Pamje nga Mauves
Vendndodhja
Mauves is located in Franca
Mauves
Mauves
45°02′18″V 4°49′46″L / 45.038333333333°V 4.8294444444444°L / 45.038333333333; 4.8294444444444Koordinatat: 45°02′18″V 4°49′46″L / 45.038333333333°V 4.8294444444444°L / 45.038333333333; 4.8294444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.05 km2
Popullsia 1178 banorë
Dendësia 167 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07300
INSEE 07152


Mauves është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mauves ka një popullsi prej 1178 banorë dhe sipërfaqe 7.05 km², me një dendësi prej 167 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mauves – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale