Mazan-l'Abbaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazan-l'Abbaye
Komunë
noform
Pamje nga Mazan-l'Abbaye
Vendndodhja
Mazan-l'Abbaye is located in Franca
Mazan-l'Abbaye
Mazan-l'Abbaye
44°43′41″V 4°05′20″L / 44.728055555556°V 4.0888888888889°L / 44.728055555556; 4.0888888888889Koordinatat: 44°43′41″V 4°05′20″L / 44.728055555556°V 4.0888888888889°L / 44.728055555556; 4.0888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.79 km2
Popullsia 138 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07510
INSEE 07154


Mazan-l'Abbaye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mazan-l'Abbaye ka një popullsi prej 138 banorë dhe sipërfaqe 44.79 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mazan-l'Abbaye – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale