Mazerier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazerier
Komunë
noform
Pamje nga Mazerier
Vendndodhja
Mazerier is located in Franca
Mazerier
Mazerier
46°07′31″V 3°11′25″L / 46.125277777778°V 3.1902777777778°L / 46.125277777778; 3.1902777777778Koordinatat: 46°07′31″V 3°11′25″L / 46.125277777778°V 3.1902777777778°L / 46.125277777778; 3.1902777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.23 km2
Popullsia 294 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03800
INSEE 03166


Mazerier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mazerier ka një popullsi prej 294 banorë dhe sipërfaqe 7.23 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mazerier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale