Mazirat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazirat
Komunë
noform
Pamje nga Mazirat
Stema_figura
Vendndodhja
Mazirat is located in Franca
Mazirat
Mazirat
46°13′23″V 2°32′23″L / 46.223055555556°V 2.5397222222222°L / 46.223055555556; 2.5397222222222Koordinatat: 46°13′23″V 2°32′23″L / 46.223055555556°V 2.5397222222222°L / 46.223055555556; 2.5397222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.26 km2
Popullsia 283 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03420
INSEE 03167


Mazirat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mazirat ka një popullsi prej 283 banorë dhe sipërfaqe 20.26 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mazirat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale