Meaulne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meaulne
Komunë
noform
Pamje nga Meaulne
Stema_figura
Vendndodhja
Meaulne is located in Franca
Meaulne
Meaulne
46°35′54″V 2°36′54″L / 46.598333333333°V 2.615°L / 46.598333333333; 2.615Koordinatat: 46°35′54″V 2°36′54″L / 46.598333333333°V 2.615°L / 46.598333333333; 2.615
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.07 km2
Popullsia 774 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03360
INSEE 03168
Faqja Zyrtare http://www.meaulne.fr


Meaulne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Meaulne ka një popullsi prej 774 banorë dhe sipërfaqe 21.07 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Meaulne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale