MediaWiki diskutim:Edittools

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen e sistemit Edittools. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Po rrallë shumë rrallë na bjenë me i përdorë gjitha këto simbole si ka qen ishte shumë mirë--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 14 00:27 (UTC)

Po naj her nevoiten këtu koda duhët mu kon ma nalt, interwiki e shtova, sepse prej ktive i marr interwikis.--Ko.S.ystem.OV@ 2005 Dhjetor 14 13:36 (UTC)

Qysh?[Redakto nëpërmjet kodit]

Qysh është e mundhsme me bërë si te tjert, p.sh: en:MediaWiki:Edittools e porvova po nuk po funkcion. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 14 20:26 (UTC)

Funksionaliteti[Redakto nëpërmjet kodit]

@Βατο, funksionon mesazhi i sistemit në fjalë? Kërkoj prej kohësh të më shfaqet diku por... Mos ka të bëjë me redaktuesit e ndryshëm të tekstit që përdorim? - Klein Muçi (diskutimet) 19 qershor 2019 14:23 (CEST)

@Klein Muçi, po, funksionon. Kjo vegël nuk del me përpunuesin pamor. — Βατο (diskutimet) 19 qershor 2019 14:48 (CEST)
@Βατο, faleminderit shumë për informacionin! - Klein Muçi (diskutimet) 19 qershor 2019 15:27 (CEST)
@Βατο, hidhi një sy mesazhit në anglisht këtu meqë funksionoka. Na mungon ndonjë gjë me rëndësi? - Klein Muçi (diskutimet) 19 qershor 2019 17:48 (CEST)
@Klein Muçi, kam shtuar ato që mungojnë. — Βατο (diskutimet) 19 qershor 2019 23:46 (CEST)
@Βατο, shumë mirë. Bëra disa ndryshime të vogla estetike dhe po mundohesha ta kaloja sipër vijës atë pjesën e shenjave që të kishim vetëm alfabetet poshtë por nuk po arrij t'i rendis dot siç duhet. A i hedh një sy për ta rregulluar? Aktualisht nuk jam nga kompjuteri dhe nuk e shoh dot siç duhet. - Klein Muçi (diskutimet) 20 qershor 2019 00:53 (CEST)

@Klein Muçi, tani më duket në rregull :) — Βατο (diskutimet) 20 qershor 2019 01:43 (CEST)

@Βατο, po, sapo e rregullova. Po kontrolloj diçka ama. EnWiki i ka pak më të modernizuara këto veglat. Bëhet lehtësisht dhe te ne po të duam. Mjafton të kopjoj një faqe në Javascript. Mua më duket më bukur kështu siç e kemi (madje dhe më efikase) por mua s'më shfaqet fare kjo pjesë në punën e përditshme kështu që thashë të të pyes ty, meqë ti merresh më së shumti. Hidhi një sy duke tentuar të redaktosh një faqe çfarëdo në anglisht dhe më thuaj çfarë mendon. - Klein Muçi (diskutimet) 20 qershor 2019 01:50 (CEST)
@Klein Muçi, unë nuk e di se si mund të bëhët si në en.wiki. Në qoftë se ti e di, dhe të del dhe ty kur redakton, provo ta krijosh ate faqe. — Βατο (diskutimet) 20 qershor 2019 01:56 (CEST)
@Βατο, jo, unë e di si bëhet por mua s'më shfaqet. Ama mua personalisht më duket më mirë siç e kemi e po të pyesja çfarë mendon ti. Nëse të duket më mirë si në EnWiki, e bëjmë ashtu. - Klein Muçi (diskutimet) 20 qershor 2019 01:59 (CEST)
@Klein Muçi, edhe për mua mirë është siç e kemi. — Βατο (diskutimet) 20 qershor 2019 02:15 (CEST)