Meillard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meillard
Komunë
noform
Pamje nga Meillard
Vendndodhja
Meillard is located in Franca
Meillard
Meillard
46°23′22″V 3°14′06″L / 46.389444444444°V 3.235°L / 46.389444444444; 3.235Koordinatat: 46°23′22″V 3°14′06″L / 46.389444444444°V 3.235°L / 46.389444444444; 3.235
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.48 km2
Popullsia 299 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03169


Meillard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Meillard ka një popullsi prej 299 banorë dhe sipërfaqe 25.48 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Meillard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale