Meillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meillers
Komunë
noform
Pamje nga Meillers
Vendndodhja
Meillers is located in Franca
Meillers
Meillers
46°30′26″V 3°05′34″L / 46.507222222222°V 3.0927777777778°L / 46.507222222222; 3.0927777777778Koordinatat: 46°30′26″V 3°05′34″L / 46.507222222222°V 3.0927777777778°L / 46.507222222222; 3.0927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.48 km2
Popullsia 150 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03170


Meillers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Meillers ka një popullsi prej 150 banorë dhe sipërfaqe 23.48 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Meillers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale