Mercuer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mercuer
Komunë
noform
Pamje nga Mercuer
Vendndodhja
Mercuer is located in Franca
Mercuer
Mercuer
44°37′52″V 4°21′29″L / 44.631111111111°V 4.3580555555556°L / 44.631111111111; 4.3580555555556Koordinatat: 44°37′52″V 4°21′29″L / 44.631111111111°V 4.3580555555556°L / 44.631111111111; 4.3580555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.57 km2
Lartësia 380 m (m.n.d.)
Popullsia 1193 banorë
Dendësia 158 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07155
Faqja Zyrtare http://www.mercuer.fr


Mercuer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mercuer ka një popullsi prej 1193 banorë dhe sipërfaqe 7.57 km², me një dendësi prej 158 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mercuer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale