Mercy, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Mercy, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Mercy shiko Mercy, Yonne.


Mercy
Komunë
noform
Pamje nga Mercy
Vendndodhja
Mercy is located in Franca
Mercy
Mercy
46°27′41″V 3°30′59″L / 46.461388888889°V 3.5163888888889°L / 46.461388888889; 3.5163888888889Koordinatat: 46°27′41″V 3°30′59″L / 46.461388888889°V 3.5163888888889°L / 46.461388888889; 3.5163888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.8 km2
Popullsia 259 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03340
INSEE 03171


Mercy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mercy ka një popullsi prej 259 banorë dhe sipërfaqe 28.8 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mercy (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale