Mexhitlia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mexhitli
Меџитлија
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Manastir
Krahina etnografike-
gjeografike
Fushë e Manastirit
Kodi Postal 7224
Prefiksi +389 (0) 47
Popullsia 155 banorë (2002)

Mexhitli, (maqedonisht: Меџитлија/Medžitlija) është fshat në komunën e Manastirit, Republika e Maqedonisë.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mexhitli ka 155 banorë (2002), prej tyre 99,35 % ose 154 Shqiptarë dhe 0,65 % ose 1 Maqedonas.Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]