Meyras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meyras
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Meyras is located in Franca
Meyras
Meyras
44°40′54″V 4°16′02″L / 44.681666666667°V 4.2672222222222°L / 44.681666666667; 4.2672222222222Koordinatat: 44°40′54″V 4°16′02″L / 44.681666666667°V 4.2672222222222°L / 44.681666666667; 4.2672222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.31 km2
Dendësia 77 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 07156


Meyras është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Meyras ka një popullsi prej 946 banorë dhe sipërfaqe 12.31 km², me një dendësi prej 77 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Meyras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale