Meysse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meysse
Komunë
noform
Pamje nga Meysse
Vendndodhja
Meysse is located in Franca
Meysse
Meysse
44°36′34″V 4°43′20″L / 44.609444444444°V 4.7222222222222°L / 44.609444444444; 4.7222222222222Koordinatat: 44°36′34″V 4°43′20″L / 44.609444444444°V 4.7222222222222°L / 44.609444444444; 4.7222222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.18 km2
Popullsia 1335 banorë
Dendësia 70 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07400
INSEE 07157


Meysse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Meysse ka një popullsi prej 1335 banorë dhe sipërfaqe 19.18 km², me një dendësi prej 70 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Meysse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale