Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural e Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural
Coat of arms of Kosovo.svg
ShkurtesaMBPZHR
Llojiministri qeveritare
Vendndodhja
  • Prishtinë
Rajoni i shërbimit
Republika e Kosovës
Gjuha zyrtare
shqip, serbisht, anglisht
Ministri
Idriz Vehapi
Organizata amë
Zyra e Kryeministrit
Faqja në internetwww.ks-gov.net/mbpzhr

MBPZHR - do të thotë Ministria për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural e Kosovës e themeluar me Rregulloren 2001/19.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR MBROJTJEN E NATYRËS Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine