Mirandinha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mirandinha
Të dhënat personale
Emri i plotëFrancisco Ernandi Lima da Silva
Data e lindjes (1959-07-02) 2 Korrik, 1959 (61 vjeç)
Vendi i lindjesChaval, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978-1979Ponte Preta
1979-1980Palmeiras
1980-1982Botafogo
1983-1984Náutico
1985Portuguesa
1986-1987Palmeiras
1987-1989Newcastle United
1989-1991Palmeiras
1991Belenenses
1991Corinthians
1991Fortaleza
1992Shimizu S-Pulse
1993-1994Bellmare Hiratsuka
1995Fortaleza
Ekipi kombëtar
1987Flag of Brazil.svg Brazili4(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mirandinha (lindur më 2 Korrik 1959) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1987 4 1
Gjithsej 4 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]