Molinet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Molinet
Komunë
Vendndodhja
Molinet is located in Franca
Molinet
Molinet
46°27′57″V 3°56′09″L / 46.465833333333°V 3.9358333333333°L / 46.465833333333; 3.9358333333333Koordinatat: 46°27′57″V 3°56′09″L / 46.465833333333°V 3.9358333333333°L / 46.465833333333; 3.9358333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.98 km2
Popullsia 1173 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03510
INSEE 03173


Molinet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Molinet ka një popullsi prej 1173 banorë dhe sipërfaqe 25.98 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Molinet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale