Molles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Molles
Komunë
noform
Pamje nga Molles
Stema_figura
Vendndodhja
Molles is located in Franca
Molles
Molles
46°06′41″V 3°33′30″L / 46.111388888889°V 3.5583333333333°L / 46.111388888889; 3.5583333333333Koordinatat: 46°06′41″V 3°33′30″L / 46.111388888889°V 3.5583333333333°L / 46.111388888889; 3.5583333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.89 km2
Popullsia 863 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03300
INSEE 03174
Faqja Zyrtare http://www.molles.fr


Molles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Molles ka një popullsi prej 863 banorë dhe sipërfaqe 26.89 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Molles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale