Monétay-sur-Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monétay-sur-Allier
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Monétay-sur-Allier is located in Franca
Monétay-sur-Allier
Monétay-sur-Allier
46°22′52″V 3°18′10″L / 46.381111111111°V 3.3027777777778°L / 46.381111111111; 3.3027777777778Koordinatat: 46°22′52″V 3°18′10″L / 46.381111111111°V 3.3027777777778°L / 46.381111111111; 3.3027777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.77 km2
Popullsia 494 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03176


Monétay-sur-Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Monétay-sur-Allier ka një popullsi prej 494 banorë dhe sipërfaqe 11.77 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monétay-sur-Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale