Monétay-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monétay-sur-Loire
Komunë
Vendndodhja
Monétay-sur-Loire is located in Franca
Monétay-sur-Loire
Monétay-sur-Loire
46°25′50″V 3°49′01″L / 46.430555555556°V 3.8169444444444°L / 46.430555555556; 3.8169444444444Koordinatat: 46°25′50″V 3°49′01″L / 46.430555555556°V 3.8169444444444°L / 46.430555555556; 3.8169444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.26 km2
Popullsia 277 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03470
INSEE 03177


Monétay-sur-Loire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Monétay-sur-Loire ka një popullsi prej 277 banorë dhe sipërfaqe 31.26 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monétay-sur-Loire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale