Monestier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monestier
Komunë
noform
Pamje nga Monestier
Vendndodhja
Monestier is located in Franca
Monestier
Monestier
46°15′20″V 3°06′48″L / 46.255555555556°V 3.1133333333333°L / 46.255555555556; 3.1133333333333Koordinatat: 46°15′20″V 3°06′48″L / 46.255555555556°V 3.1133333333333°L / 46.255555555556; 3.1133333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.68 km2
Popullsia 296 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03175


Monestier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Monestier ka një popullsi prej 296 banorë dhe sipërfaqe 29.68 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Monestier (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale