Monestier, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Monestier, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Monestier shiko Monestier.


Monestier
Komunë
noform
Pamje nga Monestier
Vendndodhja
Monestier is located in Franca
Monestier
Monestier
46°15′20″V 3°06′48″L / 46.255555555556°V 3.1133333333333°L / 46.255555555556; 3.1133333333333Koordinatat: 46°15′20″V 3°06′48″L / 46.255555555556°V 3.1133333333333°L / 46.255555555556; 3.1133333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.68 km2
Popullsia 296 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03175


Monestier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Monestier ka një popullsi prej 296 banorë dhe sipërfaqe 29.68 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monestier (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale