Montaiguët-en-Forez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montaiguët-en-Forez
Komunë
noform
Pamje nga Montaiguët-en-Forez
Stema_figura
Vendndodhja
Montaiguët-en-Forez is located in Franca
Montaiguët-en-Forez
Montaiguët-en-Forez
46°16′15″V 3°48′07″L / 46.270833333333°V 3.8019444444444°L / 46.270833333333; 3.8019444444444Koordinatat: 46°16′15″V 3°48′07″L / 46.270833333333°V 3.8019444444444°L / 46.270833333333; 3.8019444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.49 km2
Popullsia 321 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03178


Montaiguët-en-Forez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montaiguët-en-Forez ka një popullsi prej 321 banorë dhe sipërfaqe 22.49 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montaiguët-en-Forez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale