Montaigu-le-Blin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montaigu-le-Blin
Komunë
noform
Pamje nga Montaigu-le-Blin
Vendndodhja
Montaigu-le-Blin is located in Franca
Montaigu-le-Blin
Montaigu-le-Blin
46°17′40″V 3°30′40″L / 46.294444444444°V 3.5111111111111°L / 46.294444444444; 3.5111111111111Koordinatat: 46°17′40″V 3°30′40″L / 46.294444444444°V 3.5111111111111°L / 46.294444444444; 3.5111111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.96 km2
Popullsia 314 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03150
INSEE 03179


Montaigu-le-Blin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montaigu-le-Blin ka një popullsi prej 314 banorë dhe sipërfaqe 12.96 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montaigu-le-Blin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale