Montbeugny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Montbeugny
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAllier
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Montbeugny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montbeugny ka një popullsi prej 693 banorë dhe sipërfaqe 32.65 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montbeugny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale