Montcombroux-les-Mines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montcombroux-les-Mines
Komunë
noform
Pamje nga Montcombroux-les-Mines
Vendndodhja
Montcombroux-les-Mines is located in Franca
Montcombroux-les-Mines
Montcombroux-les-Mines
46°21′09″V 3°41′26″L / 46.3525°V 3.6905555555556°L / 46.3525; 3.6905555555556Koordinatat: 46°21′09″V 3°41′26″L / 46.3525°V 3.6905555555556°L / 46.3525; 3.6905555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.42 km2
Popullsia 334 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03181


Montcombroux-les-Mines është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montcombroux-les-Mines ka një popullsi prej 334 banorë dhe sipërfaqe 23.42 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montcombroux-les-Mines – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale