Monteignet-sur-l'Andelot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monteignet-sur-l'Andelot
Komunë
noform
Pamje nga Monteignet-sur-l'Andelot
Vendndodhja
Monteignet-sur-l'Andelot is located in Franca
Monteignet-sur-l'Andelot
Monteignet-sur-l'Andelot
46°07′07″V 3°15′23″L / 46.118611111111°V 3.2563888888889°L / 46.118611111111; 3.2563888888889Koordinatat: 46°07′07″V 3°15′23″L / 46.118611111111°V 3.2563888888889°L / 46.118611111111; 3.2563888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.38 km2
Popullsia 254 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03800
INSEE 03182


Monteignet-sur-l'Andelot është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Monteignet-sur-l'Andelot ka një popullsi prej 254 banorë dhe sipërfaqe 9.38 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monteignet-sur-l'Andelot – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale