Montilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montilly
Komunë
noform
Pamje nga Montilly
Stema_figura
Vendndodhja
Montilly is located in Franca
Montilly
Montilly
46°36′44″V 3°15′07″L / 46.612222222222°V 3.2519444444444°L / 46.612222222222; 3.2519444444444Koordinatat: 46°36′44″V 3°15′07″L / 46.612222222222°V 3.2519444444444°L / 46.612222222222; 3.2519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.09 km2
Popullsia 531 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03000
INSEE 03184


Montilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montilly ka një popullsi prej 531 banorë dhe sipërfaqe 22.09 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale