Montluçon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montluçon
Komunë
noform
Pamje nga Montluçon
Stema_figura
Vendndodhja
Montluçon is located in Franca
Montluçon
Montluçon
46°20′24″V 2°36′09″L / 46.34°V 2.6025°L / 46.34; 2.6025Koordinatat: 46°20′24″V 2°36′09″L / 46.34°V 2.6025°L / 46.34; 2.6025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Kryetari Daniel Dugléry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.67 km2
Lartësia 207 m (m.n.d.)
Popullsia 37839 banorë
Dendësia 1831 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03100
INSEE 03185
Faqja Zyrtare http://www.mairie-montlucon.fr


Montluçon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montluçon ka një popullsi prej 37839 banorë dhe sipërfaqe 20.67 km², me një dendësi prej 1831 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montluçon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale