Montmarault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montmarault
Komunë
noform
Pamje nga Montmarault
Stema_figura
Vendndodhja
Montmarault is located in Franca
Montmarault
Montmarault
46°19′03″V 2°57′17″L / 46.3175°V 2.9547222222222°L / 46.3175; 2.9547222222222Koordinatat: 46°19′03″V 2°57′17″L / 46.3175°V 2.9547222222222°L / 46.3175; 2.9547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9 km2
Popullsia 1501 banorë
Dendësia 167 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03390
INSEE 03186


Montmarault është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montmarault ka një popullsi prej 1501 banorë dhe sipërfaqe 9 km², me një dendësi prej 167 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montmarault – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale