Montoldre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montoldre
Komunë
noform
Pamje nga Montoldre
Vendndodhja
Montoldre is located in Franca
Montoldre
Montoldre
46°20′04″V 3°26′47″L / 46.334444444444°V 3.4463888888889°L / 46.334444444444; 3.4463888888889Koordinatat: 46°20′04″V 3°26′47″L / 46.334444444444°V 3.4463888888889°L / 46.334444444444; 3.4463888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.9 km2
Popullsia 638 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03150
INSEE 03187


Montoldre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montoldre ka një popullsi prej 638 banorë dhe sipërfaqe 18.9 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montoldre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale