Montord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montord
Komunë
Vendndodhja
Montord is located in Franca
Montord
Montord
46°17′35″V 3°13′49″L / 46.293055555556°V 3.2302777777778°L / 46.293055555556; 3.2302777777778Koordinatat: 46°17′35″V 3°13′49″L / 46.293055555556°V 3.2302777777778°L / 46.293055555556; 3.2302777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.44 km2
Popullsia 219 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03188


Montord është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montord ka një popullsi prej 219 banorë dhe sipërfaqe 4.44 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montord – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale