Montpezat-sous-Bauzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montpezat-sous-Bauzon
Komunë
noform
Pamje nga Montpezat-sous-Bauzon
Vendndodhja
Montpezat-sous-Bauzon is located in Franca
Montpezat-sous-Bauzon
Montpezat-sous-Bauzon
44°42′44″V 4°12′24″L / 44.712222222222°V 4.2066666666667°L / 44.712222222222; 4.2066666666667Koordinatat: 44°42′44″V 4°12′24″L / 44.712222222222°V 4.2066666666667°L / 44.712222222222; 4.2066666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.23 km2
Popullsia 894 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07560
INSEE 07161


Montpezat-sous-Bauzon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montpezat-sous-Bauzon ka një popullsi prej 894 banorë dhe sipërfaqe 27.23 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montpezat-sous-Bauzon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale