Montvicq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montvicq
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Montvicq is located in Franca
Montvicq
Montvicq
46°19′11″V 2°49′17″L / 46.319722222222°V 2.8213888888889°L / 46.319722222222; 2.8213888888889Koordinatat: 46°19′11″V 2°49′17″L / 46.319722222222°V 2.8213888888889°L / 46.319722222222; 2.8213888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.02 km2
Popullsia 728 banorë
Dendësia 73 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03170
INSEE 03189


Montvicq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montvicq ka një popullsi prej 728 banorë dhe sipërfaqe 10.02 km², me një dendësi prej 73 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montvicq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale